Vstala z mŕtvych a nakoniec zomrela
Jej syn Gilberto Barbera Montoya spresnil, že k úmrtiu Belly Montoyovej došlo v nemocnici ešte v piatkových večerných hodinách. Ekvádorské ministerstvo zdravotníctva vo vyhlásení potvrdilo, že zomrela v dôsledku cievnej mozgovej príhody a zdôraznilo, že počas jej pobytu v nemocnici bola „pod stálym dozorom".
Barbera Montoya ďalej uviedol, že od úradov stále nedostal žiadne vysvetlenie v súvislosti s tým, že jeho matku predtým vyhlásili za mŕtvu. Sestra zosnulej ženy podala v prípade oficiálnu sťažnosť a požiadala o zverejnenie identity lekára, ktorý pred týždňom konštatoval Montoyovej smrť.
Jej rodine bol dokonca vydaný úmrtný list. Ekvádorčanka sa následne 9. júna počas svojho pohrebu po piatich hodinách strávených v rakve zobudila a začala búchať do jej stien. Incident sa odohral v dome smútku v meste Babahoyo, približne 208 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Quito. Ekvádorské ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že na prešetrenie spôsobu vydávania úmrtných listov zo strany dotknutej nemocnice zriadilo technickú komisiu.
Podobný prípad sa stal vo februári tohto roku aj v USA v štáte New York. Zistili tam, že 82-ročnú ženu previezli do pohrebného ústavu, keď ešte dýchala. Tri hodiny predtým bola v domove dôchodcov vyhlásená za mŕtvu.
(tasr)