Vagnerovci obsadili veliteľstvo v Rostove bez jediného výstrelu, tvrdí Prigožin
Prigožin v piatok večer obvinil vedenie ruskej armády, že nariadilo raketové útoky na tábory jeho bojovníkov. V reakcii na to prisľúbil, že „zastaví" najvyššie vedenie ruskej armády.
V sobotu ráno vyhlásil, že vagnerovci obsadili veliteľstvo ruskej armády v meste Rostov nad Donom a získali kontrolu nad všetkými miestnymi vojenskými objektami. Neskôr to potvrdil aj ruský prezident Vladimir Putin, ktorý situáciu označil za „zložitú".
„Krajina nás podporuje, pretože pochodujeme za spravodlivosť," uviedol Prigožin v aplikácii Telegram. „Prišli sme do Rostova a veliteľstva sme sa zmocnili bez jediného výstrelu."
Šéf vagnerovcov zároveň dodal, že jeho bojovníci sa počas svojho ťaženia „nedotkli ani jedného vojaka a nikoho neusmrtili", boli však terčom delostreleckých útokov a náletov z helikoptér.
(tasr)