|   2023-11-08 08:00:32

Boris Johnson sa údajne chcel nechať infikovať covidom naživo v televízii

Uviedol to niekdajší vedúci kancelárie britského expremiéra Edward Lister počas prebiehajúceho oficiálneho vyšetrovania o vládnom riadení pandémie COVID-19, informuje portál Politico.

Lister tvrdí, že Johnson „navrhol vyšším štátnym úradníkom a poradcom, že chce dostať dávku COVID-19 naživo v televízii, aby verejnosti ukázal, že vírus nepredstavuje hrozbu“.

Dodal však, že návrh prišiel v čase, keď sa vírus nejavil ako veľká hrozba, pričom nápad označil za nešťastný.

Politico pripomína, že ide už o druhé tvrdenie, ktoré popisuje tento Johnsonov nápad. Jeho bývalý poradca Dominic Cummings uviedol, že bol znepokojený, keď expremiér kolegom vo vláde povedal, že „toto je prasacia chrípka, netrápte sa tým a požiadam (hlavného lekára) Chrisa Whittyho, aby mi naživo v televízii vpichol koronavírus".

Johnson vo vyšetrovaní ohľadne vládnej reakcie na pandémiu ešte nevypovedal.

(politico)