Prihlásiť sa

Transsexualita: Čo pani ministerka Dolinková neurobila a čo znamenajú jej slová o SNS

Dolinková Foto: FB/Zuzana Dolinková

Rozhodnutie zrušiť odborné usmernenie, ktoré malo povoľovať úradnú zmenu pohlavia, znamená odťatie jednej z mnohých hláv progresívnej zdravotníckej hydry. Nová ministerka Zuzana Dolinková však naznačila, že ďalšie hlavy sa jej veľmi stínať nechce.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková v utorok oznámila, že zruší odborné usmernenie, ktoré malo za cieľ uľahčiť úradnú zmenu pohlavia. Hneď na úvod je potrebné povedať, že je dobré, že šéfka rezortu sa pre tento krok rozhodla. Argumenty progresívcov sú smiešne a nedávajú logiku. Pani ministerka tým nikoho nediskriminuje. Naopak, pomôže tým k obnoveniu právneho poriadku a tiež návratu k zdravému rozumu, pri ktorom máme ľudí označovať podľa objektívnej reality, a nie na základe ich snov.

K tomu je však potrebné dodať aj zopár ale.

Prvé sa týka toho, čo Dolinková nehovorí, či lepšie povedané čo vynechala. Ministerka sa v tlačovej správe, ktorú k celej veci vydala, zmieňuje len o odbornom usmernení, no nespomína štandardné postupy. A to môže byť problém.

Ak totiž Dolinková zruší odborné usmernenie, no nezasiahne do štandardných postupov týkajúcich sa transsexuality, odtne tým genderovej hydre len jednu z viacerých hláv. Druhá hlava, ktorou sú štandardné postupy, tu bude aj naďalej, čoho výsledkom môže byť ďalší právny chaos.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami