Fico sa postavil za Pellegriniho. Do poslednej chvíle kampaňoval aj Korčok

20240403_koalicna1032002 SSs Andrej Danko (zľava), Peter Pellegrini, Robert Fico. Foto: Pavel Neubauer/TASR

Prezidentský kandidát Peter Pellegrini sa niekoľko hodín pred koncom kampane dočkal spoločnej podpory od koaličných partnerov. Na tlačovej konferencii sa za jeho voľbu vyslovili premiér a šéf Smeru Robert Fico a podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko.

Slováci si podľa Fica zaslúžia prezidenta, ktorý bude krajinu reprezentovať suverénne a sebavedome, bude bojovať za slovenské národno-štátne záujmy a bude presadzovať ústavou prikázaný charakter Slovenskej republiky ako suverénneho, právneho a sociálneho štátu.

Danko verí, že Pellegrini porazí zlo

„Smer, Hlas a SNS sú ako politické strany vládnej koalície presvedčené, že prezidentský kandidát Peter Pellegrini tieto náročné kritériá na výkon funkcie hlavy štátu spĺňa, a preto mu vyslovujú plnú podporu,“ vyhlásil. Spolu s Pellegrinim vyzval občanov, aby sa na voľbách zúčastnili. Danko verí, že Pellegrinimu sa v sobotu podarí poraziť zlo, ktoré podľa neho predstavuje kandidát na prezidenta Ivan Korčok.

Koaličné strany sú presvedčené, že voľba prezidenta výrazne ovplyvní slovenskú politickú scénu a charakter zahraničnej politiky SR. Tvrdia, že Korčok bude v prípade zvolenia amatérsky zasahovať do výsledkov posledných parlamentných volieb s cieľom deštruovať vládu a za každú cenu vyvolať predčasné parlamentné voľby.

Strany zároveň deklarovali, že bez ohľadu na výsledok volieb sú odhodlané zachovať stabilitu a kontinuitu vládnej koalície.

Pellegrini poďakoval za prejavenú dôveru a podporu. „Táto podpora je pre mňa zároveň aj záväzok, aby som naplnil všetky tie predstavy a kritériá, ktoré sú mi vlastné a ktoré sú aj v spoločnom vyhlásení,“ doplnil. Potvrdil, že Hlas aj v prípade jeho zvolenia za hlavu štátu zostane stabilnou súčasťou koalície.

Korčok roznášal letáky

Pellegriniho súper Ivan Korčok na sociálnej sieti vyzval ľudí, aby sa zúčastnili v sobotu 6. apríla druhého kola volieb. „Príďte rozhodnúť o tom, či sa všetka moc v štáte ocitne v jedných rukách, alebo sa prezidentom stane nezávislý kandidát, ktorý bude slúžiť občanom a občiankam Slovenskej republiky,“ vyhlásil.

Zverejnil tiež fotografiu, ako trávi posledné hodiny v teréne a spolu so synmi roznáša volebné letáky.

Ivan Korčok. Foto: FB Ivana Korčoka

K podpore Korčoka sa opätovne prihlásilo Progresívne Slovensko (PS). Vyzvalo ľudí k účasti na voľbách. Predseda PS si myslí, že výsledok bude tesný, a preto bude podľa neho záležať na každom hlase.         

„Ivan Korčok je kandidátom, ktorý bude nezávislý, ktorý má jasné hodnoty, ktorý ukázal aj vo svojej profesionálnej kariére, že má obrovské skúsenosti a schopnosti na poli medzinárodnej politiky. A zároveň zostáva verný svojim názorom a postojom,“ povedal Šimečka.

Kandidát Pellegrini podľa neho popiera svoje predchádzajúce názory a postoje na zahraničnú i vnútornú politiku. „Bol by prezident bez názoru, bez jasného postoja, prezident, ktorému záleží viac na tom, aby poslúžil vláde a Robertovi Ficovi, než na tom, aby slúžil občanom,“ uviedol Šimečka.

(red, tasr)


Ďalšie články