Turecká ambasáda v Izraeli spustila vlajku na pol žrde z úcty k hlave Hamasu. Ben Gvir: Môžu ju dať dole úplne
Nemenovaný politický zdroj v rozhovore pre Ynet povedal, že je „nechutné, že turecké veľvyslanectvo v Izraeli považovalo za vhodné spustiť vlajku na pol žrde pri príležitosti smrti muža, ktorý je zodpovedný za vraždy stoviek Izraelčanov“.
Turkish flag in its embassy building in Tel Aviv lowered due the national mourning on the killing of Hamas leader Heniyeh, reportedly by Israel pic.twitter.com/WuM2Ory8Pz
— Guy Elster (@guyelster) August 2, 2024
Katz si predvolal zástupcu tureckého veľvyslanca v Izraeli na pokarhanie. „Izrael nebude akceptovať prejavy účasti na smútočnom obrade za vraha, akým je Ismáíl Haníja,“ uviedlo ministerstvo vo vyhlásení.
„Ak chcú predstavitelia veľvyslanectva smútiť, nech idú do Turecka a smútia spolu so svojím pánom Erdoganom, ktorý sa objíma s teroristickou organizáciou Hamas a podporuje jej vražedné činy,“ dodal rezort.
K spusteniu vlajky sa prísne vyjadril aj minister národnej bezpečnosti Itamar Ben Gvir. Ten pre denník Times of Israel povedal, že zamestnanci veľvyslanectva môžu „dať vlajku dole úplne a vrátiť sa domov“.
(sab)