|   2025-03-30 10:54:00

Usmrcovanie dobytka v Medveďove sa skončilo, nasleduje Ňárad

V sobotu 29. marca ukončili usmrcovanie dobytka na farme v Medveďove. V nedeľu má likvidácia pokračovať na farme v obci Ňárad. Obe farmy vlastní spoločnosť Naše Farmy. Dôvodom je výskyt slintačky a krívačky, ktorú minulý týždeň potvrdili v štyroch chovoch na juhu Slovenska.

V Medveďove bolo pred vypuknutím nákazy 670 kusov dobytka, v Ňárade približne 770. Zvieratá dostali aj ochrannú vakcínu.

Choroba sa podľa predbežných zistení rozšírila z Maďarska, pričom pôvod najnovšej mutácie vystopovali do Pakistanu. Vláda už vyhlásila mimoriadnu situáciu pre celé Slovensko.

(tasr, sab)