Šeliga: Taraba odvolal riaditeľa Pienin, ktorý kritizoval niektoré kroky rezortu
Minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) odvolal Vladimíra Kĺča z postu riaditeľa Pieninského národného parku. Informoval o tom Juraj Šeliga z mimoparlamentných Demokratov.
Upozornil, že Kĺč skončil vo funkcii iba niekoľko dní po tom, čo kriticky reagoval na plánované budovanie 25-metrových vlajkových stožiarov v chránených územiach. Podľa Šeligu upriamil pozornosť na inú prax, napríklad v Poľsku, ako aj na možné praktické problémy.
„Žiadne dôvody neuviedli, mali sme sedenie s generálnym riaditeľom sekcie ochrany prírody a krajiny Kamilom Kyšeľom, ktorý mi dal dekrét na odvolanie a dôvod neuviedol, že ho nepozná,“ reagoval exriaditeľ.
Kĺč viedol park od roku 2011. Je tiež botanikom, ornitológom, chiropterológom a členom viacerých ochranárskych organizácií.
(tasr, max)