Rusko zaznamenalo pri Bachmute najmenej 60-tisíc obetí, tvrdí západný predstaviteľ

Vojna na Ukrajine Ilustračná snímka. Vojna na Ukrajine. Foto: TASR/AP

Rusko utrpelo počas svojej snahy o dobytie východoukrajinského mesta Bachmut najmenej 60-tisíc obetí, pričom ide o počet ranených i mŕtvych. TASR o tom informuje podľa správy televízie Sky News, ktorá sa odvoláva na nemenovaného západného predstaviteľa.

Úspech pri dobýjaní Bachmutu ohlásilo Rusko minulý týždeň. „Odhadujeme, že dobytie Bachmutu zrejme Rusko stálo 60-tisíc obetí počas rok trvajúceho boja v sektore Bachmut-Popasna,“ uviedol predstaviteľ. Dodal, že ide o „konzervatívny odhad“ a najmenej tretinu z nich tvoria zabití.

Celkovo pritom podľa neho prevýšil počet ruských obetí už 200-tisíc a existujú náznaky, že Ukrajina v nadchádzajúcich týždňoch spustí očakávaný protiútok.

Západný predstaviteľ zároveň zopakoval, že Bachmut nie je strategicky dôležitý z hľadiska širšieho konfliktu, tak ako to tvrdia aj iní pozorovatelia.

„V Bachmute teraz usudzujeme, že ukrajinské sily sa sťahujú z hlavných husto zastavaných oblastí mesta,“ uviedol.

„Vidíme, že vagnerovci (ruskí žoldnieri) sa aspoň nateraz sťahujú. Nahradzovanie tejto zložky síl je pre už aj tak preťažené konvenčné sily Ruska veľký záväzok,“ dodal.

(tasr)


Ďalšie články