|   2023-11-18 14:44:09

V meste pod Urpínom chcú riešiť nedostatok dostupného bývania

Ako informuje zástupkyňa Centra komunitného organizovania (CKO) a koordinátorka platformy Nie v našom meste Martina Strmeňová, stretnutie sa uskutoční v stredu 22. novembra o 17:30 v Dome Slovenského misijného hnutia na Skuteckého ulici 4 v Banskej Bystrici v rámci občianskej kampane Dôstojné bývanie pre všetkých.

Problematike bývania sa od augusta tohto roka venovali pracovníci CKO. K najviac dotknutým skupinám zaradili jednorodičov, študentov, ľudí bez domova, mnohodetné rodiny, seniorov a ľudí z marginalizovaných rómskych komunít. Výsledky týchto rozhovorov, ktoré spracovali v spolupráci s Univerzitou Mateja Bela (UMB), teraz prinášajú verejnosti.

Občianska kampaň Dôstojné bývanie pre všetkých je iniciatíva organizovaná Centrom komunitného organizovania, Bystrickou kresťanskou platformou a občianskou platformou Nie v našom meste.

(sita)