|   2023-11-20 12:11:09

Študenti žurnalistiky Univerzity Komenského protestovali pred Úradom vlády

„Radi by sme Vám pripomenuli, že ako predstavitelia a predstaviteľky vlády ste na Úrade vlády Slovenskej republiky hostia, zatiaľ čo médiá tam majú svoje legitímne miesto,“ uviedli študenti v otvorenom liste.

Katedra žurnalistiky sa k študentom pripojila vyhlásením, v ktorom odsúdili „stupňujúce sa útoky členov vlády na nezávislé kritické médiá“. Eskalácia tohto prístupu podľa nich „povedie k zníženiu plurality médií na Slovensku, čo negatívne ovplyvní kvalitu demokracie a občianskej spoločnosti“.

Na adresu preverenia financovania reklamy v televízii Markíza študenti v liste vyhlásili, že „je neetické, aby verejný činiteľ zneužil nástroje financovania proti konkrétnym subjektom“.

„Išlo by o neférové a netransparentné správanie, účelovo zamerané proti médiám, ktoré sú pre Vás nepohodlné,“ domnievajú sa študenti.

Študenti niesli transparenty s heslami ako „Útok na médiá = útok na demokraciu“ či „Sloboda plače“.

(joj)