|   2023-11-28 12:24:49

Enviromestom na rok 2023 sa stala Banská Bystrica

Ide o štvrtý ročník ocenenia. Zúčastnilo sa na ňom jedenásť miest, ktoré spolu súperili v oblasti Zelené a obehové hospodárstvo, Ochrana prírody a krajiny a Zdravé mesto.

„Som poctený že môžem odovzdať cenu práve vybraným obciam a mestám, ktoré naozaj príkladne ukázali, ako priniesť ľuďom zelené riešenia do každodenného života. Myslím si, že každý z nás chce žiť v zdravom prostredí, v dobrom priestore, a práve preto sú tieto obce a mestá dôležité, aby aj ostatným obciam a mestám ukázali, že sa to dá a je to realizovateľné, a že tá námaha stojí za to," uviedol Taraba.

(sita)