Taraba: Envirorezort otvorí dokončené zonácie, bude riešiť najpálčivejšie problémy
Pre nedokončené zonácie spraví ministerstvo tím ľudí, ktorý bude aktívne a otvorene komunikovať so všetkými zainteresovanými subjektmi. Bude sa podľa Tomáša Tarabu (nom. SNS) snažiť vychytať čo najviac rozporov. „Zmyslom zonácie nie je nikoho trestať. Zmyslom je práve, aby to všetko fungovalo a vyťažilo sa čo najviac z potenciálu toho národného parku," skonštatoval.
Pri zonáciách by sa podľa Tarabu malo čo najviac využiť z "chránenosti" prírody a zároveň by sa tam nemal ničiť lokálny život. "Ak poviete ľuďom, že nič nebudete robiť a iba sa môžete pozerať na tie stromy, tak výsledok potom logicky bude, že tí ľudia odtiaľ odídu. Prestanú tam vyvíjať aktivitu a za chvíľu tam budete konfrontovaní skôr s džungľou a nie s nejakým udržateľným konceptom ochrany prírody," myslí si Taraba.
(tasr)