|
2024-01-11 15:57:17
Dvaja Poliaci neprežili pád vo Vysokých Tatrách
V stredu vo večerných hodinách prišlo ďalšie tiesňové volanie, tentokrát od poľských záchranárov, ktorí nahlásili nezvestnosť ďalšieho poľského turistu, s informáciou o jeho poslednom pohybe v oblasti Zadného Gerlachu. Tí následne odišli pátrať do danej lokality, kde napokon našli telesné pozostatky.
Informovala o tom Horská záchranná služba na svojom webe (HZS). Kým za smrťou prvého bol zrejme pád so strhnutou doskovitou lavínou, druhý s najväčšou pravdepodobnosťou neprežil pád z hrebeňa v náročných zimných podmienkach.
(hzs)