Prihlásiť sa

Cena bitcoinu by sa už koncom tohto roka mohla vyšplhať na 100-tisíc dolárov

Bitcoin, ilustračný záber. Foto: Ivan Radic/Flickr.com Bitcoin, ilustračný záber. Foto: Ivan Radic/Flickr.com

Za zopár týždňov, ktoré uplynuli od prelomového schválenia Bitcoinových spotových fondov (ETF) obchodovaných na burze, sa na trhu s kryptomenami rozprúdila aktivita s viditeľným vplyvom na dopyt po bitcoine a dynamiku jeho ceny. Inštitucionálni investori rýchlo využili novovytvorené ETF, pričom významné akvizície bitcoinu naznačujú silný apetít po digitálnych aktívach.

V súčasnosti je denná miera akvizície bitcoinu prostredníctvom ETF ohromujúca. Pred ich debutom boli pozoruhodné rozsiahle akvizície bitcoinu najmä spoločnosťou MicroStrategy, ale nové ETF takéto investície výrazne prekonávajú. Napríklad IBIT a FBTC, ETF-ká od spoločností BlackRock a Fidelity, dvoch z nových hráčov na trhu ETF, denne akumulujú v priemere 4,7 a 4,2 tisíca bitcoinov. Len pre predstavu, toto tempo akvizície približne 9-tisíc bitcoinov denne je takmer desaťnásobok dennej produkcie nových bitcoinov ťažiarmi.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami