Šimečka: Progresívne Slovensko je dnes najsilnejšou liberálnou stranou v Európe

Vo¾by do Európskeho parlamentu Na snímke členovia hnutia Progresívne Slovensko (PS), zľava Ľubica Karvašová, predseda hnutia Michal Šimečka a Michal Wiezig počas tlačovej konferencie na tému Zhodnotenie výsledkov volieb do Európskeho parlamentu 10. júna 2024 v Bratislave. Foto: Jakub Kotian/TASR

Pri pohľade na výsledky volieb do Európskeho parlamentu v iných európskych krajinách je dnes Progresívne Slovensko najsilnejším liberálnym politickým subjektom v Európe. Na dnešnej tlačovej konferencii to skonštatoval šéf progresívcov Michal Šimečka. Zároveň zdôraznil, že žiadna slovenská politická strana ešte nezískala taký počet hlasov a šesť kresiel v EP.

„Sme prakticky zdvojnásobili náš zisk z roku 2019,“ povedal Šimečka. Výsledok PS podľa neho signalizuje, že je možné poraziť Smer-SD. „Je to veľmi dôležitá vzpruha do najbližších mesiacov a rokov,“ vyhlásil predseda PS. Doplnil, že ide aj o odkaz tejto vláde, „nech trochu brzdia, že nemôžu všetko“.

PS chce podľa svojho predsedu na výsledok v eurovoľbách nadviazať a zabojovať o to, aby sa vízia moderného a európskeho Slovenska presadila aj v ďalších voľbách. „Či už komunálnych a župných, alebo potom národných,“ zdôraznil Šimečka. Dodal, že jeho ambíciou je tiež ukotviť hnutie v každom regióne, meste a okrese.

Voľby do Európskeho parlamentu vyhralo hnutie Progresívne Slovensko so ziskom 27,81 percenta hlasov. Získalo tak šesť poslaneckých kresiel, ktoré obsadia Ľudovít Ódor, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Martin Hojsík, Ľubica Karvašová, Michal Wiezik a Lucia Yar.

(sita)


Ďalšie články