|   2024-11-07 20:00:00

Moderátorovi Markízy Vinczemu znížili plat o 20 percent

Okrem toho mu zakázali vystupovať vo vysielaní na účte bývalého kolegu Michala Kovačiča na platforme Instagram.

Ako prvý o tom vo štvrtok informoval denník Sme s odvolaním sa na dokument odborárov s názvom „Manažment priťahuje skrutky“. Zamestnanci v ňom tvrdia, že riaditeľ televízie Peter Gažík tiež rozhodol, že Vincze nebude moderovať ani tanečnú šou Let‘s Dance, a vraj pristúpi aj „k ďalším krokom“.

Zníženie moderátorovho platu podľa Sme učinila Markíza v ten istý deň, ako Kovačič dostal výpoveď z pracovného pomeru.

(sab)