Rakúska ministerka zahraničia navštívila Odesu po ruskom útoku dronmi
Šéfka rakúskej diplomacie Beate Meinlová-Reisingerová pricestovala v stredu dopoludnia na návštevu ukrajinského prístavného mesta Odesa, len niekoľko hodín po ruskom dronovom útoku, ktorý spôsobil požiar na palivovom zariadení a poškodil obytné budovy.
Informoval o tom ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha, ktorý ocenil jej „osobné nasadenie“ pri rozvoji bilaterálnych vzťahov. Ide už o jej tretiu návštevu Ukrajiny od marca 2025, keď nastúpila do funkcie.
Viedeň spomínajú aj ako možné miesto budúceho stretnutia ruského prezidenta Vladimira Putina a ukrajinského lídra Volodymyra Zelenského, čo sa stalo realistickejším po nedávnych rokovaniach Ruska a USA na Aljaške a ďalších stretnutiach v Bielom dome.
Ukrajinský prezident Zelenskyj navštívil Viedeň v júni 2025, kde sa stretol s rakúskym prezidentom Alexandrom Van der Bellenom a kancelárom Christianom Stockerom.
(tasr, sie)