Motoristi, pozor. Do ulíc v Černovej už neodbočíte
Informovalo o tom mesto Ružomberok na sociálnej sieti. Ulice mestskej časti Černová zapĺňali motoristi, ktorý si skracovali cestu v čase kolón v smere do Ružomberka. Nápor áut spôsoboval hluk a znečistenie, čo znepríjemňovalo bežný deň miestnych. Zároveň niektorí vodiči nerešpektovali povolenú rýchlosť, čím ohrozovali bezpečnosť obyvateľov.
„Dôvodom umiestnenia trvalého dopravného značenia je usmernenie tranzitnej dopravy mimo naše miestne cesty. Ide nám predovšetkým o bezpečnosť detí, ktoré tam navštevujú školu, ale aj obyvateľov, z ktorých niektorí už mali problém vôbec vyjsť z domov bez toho, aby sa museli vyhýbať prechádzajúcim autám,“ povedal primátor mesta Ružomberok Ľubomír Kubáň.
Problematiku začalo mesto riešiť v máji spolu s mestským poslancom za Černovú Martinom Papčom. Momentálne je nové trvalé dopravné značenie nainštalované na komunikácii I/18 E50 v meste Ružomberok pri vstupoch na vedľajšie komunikácie od Žiliny na Račkov a v smere na miestne cesty Ulíc Pri Váhu, Potočná a pri vstupe do Ružomberka na miestnu cestu Ulica Čutkovská.
Zdroj: Mesto Ružomberok