|   2024-01-10 09:00:00

Banská Bystrica: Samospráva začala so zberom živých vianočných stromčekov

„Od pondelka 8. januára do 5. februára 2024 je zabezpečený zber raz za týždeň. Ak sa obyvatelia nestihnú zbaviť živého alebo umelého stromčeka do vyššie uvedeného termínu, spraviť tak môžu celoročne a bezodplatne na Zbernom dvore v Radvani,“ informovala banskobystrická samospráva.

Na Muránskom hrade pribudli ďalšia zastrešená stavba a sochy bývalých majiteľov

Mohlo by Vás zaujímať Na Muránskom hrade pribudli ďalšia zastrešená stavba a sochy bývalých majiteľov

Stromčeky je potrebné ukladať vedľa kontajnerov na zber komunálneho odpadu na svojej ulici pri bytovom alebo rodinnom dome tak, aby boli na viditeľnom a dostupnom mieste pre pracovníkov zberových spoločností. Dôležité je ich zbaviť umelých ozdôb vzhľadom na to, že po podrvení budú použité na výrobu kompostu.

(mk)