Prešovskí stredoškoláci nesúhlasia s rušením spojov MHD
"Žiadame, aby DPMP bral ohľad na dochádzku študentov a zlepšil dostupnosť spojov vedúcich popri školách v meste Prešov. Zároveň deklarujeme, že v danej veci vypracujeme komplexnú správu o tom, aká je dostupnosť k stredným školám v meste a ako dané zmeny ovplyvnia chod škôl," skonštatoval v stanovisku predseda Viliam Dominik a podpredseda Jakub Kočiš z mestského stredoškolského zastupiteľstva .
Podľa hovorcu DPMP Vladimíra Tomeka tento nepriaznivý stav z dôvodu kritického nedostatku technických a personálnych zdrojov pocítia aj cestujúci, keďže od pondelka až do odvolania je zrušených viacero spojov na desiatich linkách.
"Dočasné zrušenie niektorých spojov je krok, ktorý nás neteší, avšak museli sme k nemu pristúpiť, aby sme zabezpečili chod MHD. Pri zrušených spojoch sme vyberali také, kde cestujúci majú alternatívnu náhradu - iný spoj, inú linku alebo možný prestup medzi linkami," vysvetlil Tomek a doplnil, že denne potrebujú na výpravu 49 autobusov.
Pri súčasnej veľkosti vozového parku by potrebovali približne ešte ďalších desať náhradných vozidiel, pričom aktuálne sú pod touto hranicou. K dispozícii majú 57 autobusov s priemerným vekom približne desať rokov.
(tasr)