Prihlásiť sa

To je subjektívny omyl, hovorí kardinál Zen o žehnaní nezriadených párov

Cardinal_Joseph_Zen_Ze_kiun_departs_the_Pontifical_Urbaniana_University_in_Rome_on_Nov_18_2014_Credit_Bohumil_Petrik_CNA_CNA_11_19_14 Kardinál Joseph Zen Ze-kiun v roku 2014 v Ríme. Foto: Bohumil Petrík/CNA

V Taliansku citovali prístup slovenských biskupov k žehnaniu nezriadených párov. Emeritný biskup Hongkongu sa zamýšľa, či má šéf vatikánskeho úradu pre náuku viery odstúpiť.

Pápež František v utorok menoval za členov Dikastéria pre jednotu kresťanov hlavných predstaviteľov Dikastéria pre náuku viery: jeho prefekta kardinála Víctora Fernándeza a sekretára doktrinálnej sekcie Mons. Armanda Mattea. Stalo sa tak krátko po tom, ako kardinál Kurt Koch z Dikastéria pre jednotu kresťanov priznal kritiku lídrov východných pravoslávnych cirkví. Tí sa sťažovali na predvianočné vyhlásenie Fiducia supplicans, pod ktorým sú podpísaní prví dvaja zmienení preláti. Dodajme, že vrcholí Týždeň modlitieb za jednotu kresťanov.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami