Prihlásiť sa

Silnejšia EÚ je slovenským záujmom, uviedol Korčok. Reaguje tak na Pellegriniho, ktorý ho kritizoval za jeho vyjadrenia ohľadom práva veta v Európskej únii.

„Pán Pellegrini sa v núdzi znovu pustil do strašenia a tentokrát sa oháňa národno-štátnymi záujmami,“ uviedol kandidát na prezidenta Ivan Korčok.

„Toto je slovenský záujem, lebo tu je odpoveď aj na migráciu aj na to, či EÚ bude naďalej bezvýznamný hráč vo svete, ktorého nikto neberie vážne. V poriadku, vieme na čom sme, keď Peter Pellegrini vidí ako hrozbu to, čo ja vnímam ako záujem Slovenska,“ dodal Korčok.

Pre Ivana Korčoka sú národnoštátnymi záujami „neriadiť z pozície predsedu NR SR plošné amnestie pre zlodejov, korupčníkov a násilníkov“ a „neohrozovať čerpanie 900 miliónov eur z európskych peňazí“.

(sita)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli Technológie
Minúta
Minúta
Nové správy

O pomoc Ruska žiada ďalší región v Moldavsku. Guvernérka Gagauzska absolvovala návštevu Moskvy. Zástupkyňa pravoslávnych Gagauzov hovorí o „útlaku“ zo strany Kišiňova. Podľa Moldavskej prezidentky ide o propagandu.

Prečítať viac 

Ruská polícia zadržala desiatky ľudí po celej krajine počas pietných akcií, ktorými si verejnosť uctila zosnulého opozičného politika Navaľného. Vdova Julija v deň pohrebu prisľúbila, že bude pokračovať v jeho práci.

Prečítať viac 

V poľskom Štetíne auto vrazilo do ľudí idúcich cez priechod pre chodcov, vodič sa následne dal na útek. Vážne zranených je najmenej dvanásť ľudí, dvaja sú v kritickom stave. Polícia nakoniec 33-ročného podozrivého zadržala.

Prečítať viac 

Nemecký kancelár Scholz ocenil tisíce Rusov, ktorí si prišli uctiť Navaľného aj napriek obavám zo zatknutia. Šéf európskej diplomacie Borell vyjadril úprimnú sústrasť rodine i priateľom zosnulého aktivistu.

Prečítať viac 

Novela občianskeho zákonníka o partnerstvách osôb rovnakého pohlavia nemusí prejsť českým Senátom v súčasnej podobe. Niektorým senátorom sa prijatý zákon zdá osekaný a chcú dosiahnuť „rovnoprávnosť“ s manželstvom, či adopcie detí z detských domovov.

Prečítať viac 

Slovenský strelec Patrik Jány získal na Majstrovstvách Európy v Györi zlatú medailu v disciplíne vzduchová puška na 10 m. Vo finále zdolal domáceho reprezentanta Istvána Péniho o 1,5 bodu.

Prečítať viac 

Arménsko a Azerbajdžan sa dohodli na pokračovaní mierových rozhovorov, po rokovaniach v Berlíne hodlajú urovnať spor trvajúci desaťročia, informoval nemecký rezort diplomacie. Hovorí o „veľmi dobrom znamení“.

Prečítať viac 

Matovič sa musí zdržať zverejňovania a šírenia nepravdivých, urážlivých a hanlivých výrokov o Jaroslavovi Haščákovi. Neodkladné opatrenie Okresného súdu Trnava potvrdil 29. februára aj krajský súd.

Prečítať viac 

Uhlíkové clo je jedným z mnohých krokov Bruselu v jeho zelenom ťažení proti klimatickým zmenám. Hoci zrejme málokto vie, ako funguje, istým spôsobom ovplyvní takmer každého.

Prečítať viac 

Ukrajina a Holandsko podpísali bilaterálnu bezpečnostnú dohodu, na základe ktorej dostane Kyjev tento rok vojenskú pomoc v hodnote dvoch miliárd eur. Oznámil to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Prečítať viac 

Americká spoločnosť Meta nepredĺži svoje zmluvy s poprednými poskytovateľmi spravodajstva v Austrálii a prestane im tak platiť za zverejňovanie ich obsahu na Facebooku alebo v Googli.

Prečítať viac 

Vo veku 92 rokov zomrel Paolo Taviani, uznávaný režisér talianskych klasických filmov. Spolu s bratom Vittoriom, ktorý zomrel v roku 2018, sa stali v Taliansku známymi v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. V roku 1977 si vyslúžili Zlatú palmu v Cannes za drámu Padre Padrone.

Prečítať viac 

Zaradenie Hambálka na sankčný zoznam EÚ bol ukážkový právny pravek. Smrdeli z toho totalitné praktiky. Hambálkovi bez súdu a dokonca aj bez obvinenia a stíhania, len na základne politického rozhodnutia EÚ, zmrazili majetok, účty v banke, jeho objekty mali byť odpojené od elektriny.

Prečítať viac 

Poľskí farmári začali protest na hraničnom priechode neďaleko hraníc s Litvou. Vyjadrujú nespokojnosť s prevozom ukrajinského obilia cez túto pobaltskú krajinu.

Prečítať viac 

Deficit štátneho rozpočtu prekročil vo februári 1,2 miliardy eur. Štátny rozpočet dosiahol ku koncu februára tohto roka schodok vo výške 1,224 miliardy eur. Znamenalo to medziročné zhoršenie hospodárenia štátu o 86 miliónov eur alebo 7,5 percenta.

Prečítať viac 

Počas pohrebu Alexeja Navaľného dav pri cintoríne skandoval heslá proti Kremľu a vojenskej invázii na Ukrajinu. Kričali heslá ako „Nie vojne!“, „Preč s mocou vrahov!“ a „Neodpustíme!“.

Prečítať viac 

Annalena Baerbocková bola podľa vlastných slov šokovaná správami o krvavom útoku na dav Palestínčanov, ktorí sa v meste Gaza náhlili ku kamiónom s humanitárnou pomocou. Nemecká ministerka zahraničných vecí Izrael vyzvala, aby situáciu vysvetlil.

Prečítať viac 

Spor o postup vo vojne na Ukrajine ukázal aj ďalšie znepokojujúce veci: faloš, pokrytectvo a stratu úsudku progresívcov a ďalších vojnových aktivistov.

Prečítať viac 

Pri pravdepodobne izraelskom nálete v Sýrii zahynul člen iránskych elitných Revolučných gárd, informovali iránske médiá. Obeťou útoku by podľa nich mal byť poradca sýrskej armády Rezá Zárej a dvaja militanti z libanonského hnutia Hizballáh.

Prečítať viac 

Kanadskí inštruktori sa za určitých podmienok môžu vrátiť na Ukrajinu, aby tam cvičili ukrajinských vojakov. Túto možnosť pripustil minister národnej obrany Kanady Bill Blair. Už skôr však vylúčil možnosť nasadenia kanadských bojových jednotiek na Ukrajine.

Prečítať viac 

Slovensku sa začína nová éra jeho nadzvukového letectva. Minister obrany Robert Kaliňák to uviedol na odovzdávacom ceremoniáli prvých dvoch kusov stíhacích lietadiel F-16 Block 70 slovenským ozbrojeným silám.

Prečítať viac 

Jadrová hrozba Vladimira Putina je v súčasnosti len „psychologickým zastrašovaním“, domnieva sa zástupca generálneho tajomníka NATO Mircea Geoană. „Nevidíme žiadnu bezprostrednú hrozbu, že Rusko použije tieto zbrane,“ povedal.

Prečítať viac 

Európska komisia rozhodla, že vyčlení ďalších 68 miliónov eur na podporu obyvateľov Palestínskej samosprávy. Financovanie sa uskutoční prostredníctvom medzinárodných partnerov, akými sú Červený kríž a Červený polmesiac.

Prečítať viac 

Nezaslúžený trest a náhla smrť nerobia z nikoho samy osebe vzor pre budúce generácie. Nároky treba mať vyššie.

Prečítať viac 

Matúš Vallo: Novelou cestného zákona chcú prinútiť Bratislavu zrušiť cyklopruh na Vajanského nábreží. Návrh novely zákona o pozemných komunikáciách (cestný zákon) predložil rezort dopravy v týchto dňoch opätovne na skrátené pripomienkové konanie.

Prečítať viac 

„Neviem, ako bez teba žiť,“ napísala na sociálnej sieti manželka zosnulého Alexeja Navaľného Julija. Prisľúbila, že sa pokúsi konať tak, aby na ňu mohol byť hrdý.

Prečítať viac 

Jaroslav Halák sa do Slovana pravdepodobne nevráti. Dôvodom má byť necitlivé vyjadrenie trénera belasých Petra Oremusa.

Prečítať viac 

Tomáš Taraba navštívil Keňu, chce užšiu spoluprácu s africkými krajinami. Podpredseda vlády a minister životného prostredia sa stretol aj s prezidentom Kene Williamom Rutom. Dohodli sa na užšej spolupráci v oblasti kybernetickej bezpečnosti, ekonomickej podpory a rozvoja všeobecne prospešných projektov.

Prečítať viac 

Strana európskych socialistov nominuje súčasného luxemburského eurokomisára Nicolasa Schmita za kandidáta na šéfa Európskej komisie. Na kongrese strany, ktorý sa uskutoční v piatok a sobotu v Ríme, predstavia aj svoj politický manifest na júnové voľby do Európskeho parlamentu.

Prečítať viac 

Na proteste farmárov na triede Champs-Élysées v centre Paríža zadržali policajti 66 osôb. Farmári v piatok v skorých ranných hodinách traktormi a balíkmi zablokovali premávku na spomínanej triede, ktorá sa nachádza v blízkosti Elyzejského paláca.

Prečítať viac 

Európska komisia schválila návrh na zmenu rozpočtu Európskej únie na rok 2024. Cieľom má byť zohľadnenie zmien vykonaných v nadväznosti na dohodu medzi Európskym parlamentom a členskými štátmi (Rada EÚ) o revízii viacročného finančného rámca na roky 2021 – 2027.

Prečítať viac 

Vo veľkej časti Nemecka sa zastavili autobusy miestnej prepravy, metro a električky, keďže v krajine vrcholia štrajky zamestnancov mestskej hromadnej dopravy, ktorí žiadajú lepšie pracovné podmienky. Na celotýždňové protesty od pondelka do soboty vyzval odborový zväz Ver.di, pričom hlavným dňom štrajku je piatok.

Prečítať viac 

Elon Musk žaluje spoločnosť OpenAI a jej riaditeľa Sama Altmana za zradu pôvodného poslania spoločnosti, ktorým malo byť vyvíjanie umelej inteligencie v prospech ľudstva, nie v prospech zisku.

Prečítať viac 

Prezidentka podpísala vo štvrtok novelu zákona o územnom plánovaní a stavebnom poriadku, takzvaný stavebný zákon. Novelu schválili poslanci 13. februára a posunuli tak účinnosť zákona o výstavbe o jeden rok, teda do apríla 2025.

Prečítať viac 

Dekan Právnickej fakulty Univerzity Komenského Eduard Burda hodnotí pozitívne, že zanikne Úrad špeciálnej prokuratúry. Otvorí sa tým priestor na vyšetrenie podozrení z možných manipulácií trestných konaní. Hlavný cieľ zmien, a to návrat právneho štátu, podľa neho ostáva zachovaný.

Prečítať viac 

S Alexejom Navaľným sa prišli rozlúčiť aj veľvyslanci štátov EÚ a ambasádorka USA Lynne Tracyová. Podľa britskej stanice BBC je prítomná aj Jekaterina Duncovová a Boris Nadeždin, ktorí sa nedávno neúspešne pokúsili zaregistrovať sa ako kandidáti do ruských prezidentských volieb.

Prečítať viac 

Poľsko ukončí dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom. Podľa rozhodnutia ministra vnútra Marcina Kierwińského budú trvať do polnoci 2. marca.

Prečítať viac 

Britská vláda súkromne vyzvala Nemecko, aby poskytlo Ukrajine rakety dlhého doletu Taurus, tvrdí agentúra Bloomberg. Británia je ochotná pristúpiť na dohodu, podľa ktorej by dodala Kyjevu viac vlastných rakiet Storm Shadow a Nemecko by potom doplnilo jej zásoby náhradnými raketami dlhého doletu.

Prečítať viac 

Prieskum: Korčok by v prvom kole prezidentských volieb porazil Pellegriniho o viac ako tri percentá. V druhom kole by sa poradie otočilo v prospech predsedu Hlasu.

Prečítať viac 

Martina Šimkovičová a Peter Kotlár sa stretli s bývalým českým prezidentom Václavom Klausom. Prediskutovali aktuálne témy, zhodli sa v názoroch na pandémiu.

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články