Ako žiť autentickú vieru v dobe chaosu a úzkostí? Pozývame vás na Verbum talkshow

inviton (1) Zdroj: SLH

Čo mám robiť so svojim životom? Žijeme v náročnej dobe, ktorá prináša neistotu, strach, či úzkosti. Tlak na výkon, bezchybný imidž či status mnohých privádza k vyhoreniu, smútku a pochybnostiam. Ako a kde nájsť pokoj a nádej? Príďte spolu s tvorcami časopisu Verbum zistiť, ako sa zorientovať vo svete plnom dobrých, ale aj zlých možností.

Veľakrát sme počuli, že našou nádejou je Boh, no čo ak sa na jeho pôsobenie v našich životoch dá pozrieť ešte z iného uhla? Odpoveď môže byť na dosah ruky.

Na tému Ako žiť autentickú vieru v dobe chaosu a úzkostí bude diskutovať Matt Fradd, ktorý je autorom celosvetovo úspešného podcastu Pints with Aquinas, a jeho manželka Cameron. Svojimi projektmi inšpirujú a priťahujú pozornosť divákov na celom svete.

Matt Fradd pochádza z Austrálie a dnes žije s rodinou v americkom meste Steubenville, kde pôsobí špičková katolícka františkánska univerzita, ktorá priťahuje študentov z celého sveta a okolo ktorej vzniklo moderné a inšpiratívne kresťanské spoločenstvo.

Je byzantský katolík a študoval filozofiu na na Holy Apostles College and Seminary, kde dostal aj čestný doktorát. Je autorom a spoluautorom niekoľkých kníh vrátane titulu Existuje Boh? Sokratovský dialóg o piatich cestách Tomáša Akvinského.

Diskusia s inšpiratívnymi hosťami sa v rámci série rozhovorov Verbum talkshow – podujatia, ktoré ide na hĺbku – uskutoční 17. mája o 19.00 v bratislavskom Teatro Colorato. Účastníci sa nemusia báť, že diskutujúcim nebudú rozumieť, pretože podujatie bude tlmočené do slovenčiny.

Po moderovanej diskusii bude priestor aj na neformálne debaty a stretnutia. Vstupenky si môžete zakúpiť v predpredaji na tomto odkaze.


Ďalšie články