Skutočný príbeh z vojny v bábkovom divadle: pripravte sa na silné zážitky

Bábkové divadlo Bábkové divadlo. Foto: Žilinský samosprávny kraj/ FB

ŽILINA – Bábkové divadlo v Žiline chystá premiéru inscenácie Súhvezdie (Sny Salomona Lénarda) v réžii Mateja Trubana, ktorá sa uskutoční tento piatok 14. júna.

Dojímavé predstavenie inšpirované knihami Petra Frankla Židia v Žiline a Židia v Žiline: Osobnosti a dielom Šloma Breznitza Polia spomienok, rozpráva príbeh desaťročného chlapca prežívajúceho ťažké vojnové obdobie.

Je založený na skutočných udalostiach, ponúka hlboký pohľad do hľadania ľudskosti bez ohľadu na historické okolnosti a vyzýva divákov, aby reflektovali na minulosť svojej krajiny s cieľom ovplyvniť jej budúcnosť.

Premiéra sa uskutoční o 18:00 v sále bábkového divadla a je vhodná pre deti od 10 rokov. Realizáciu inscenácie podporil Fond na podporu umenia.

(Zdroj: Žilinský samosprávny kraj/Facebook)


Ďalšie články
Inštitút pre štúdium vojny: Ukrajinské sily budú počas nasledujúceho polroka hlavne v defenzíve

Inštitút pre štúdium vojny: Ukrajinské sily budú počas nasledujúceho polroka hlavne v defenzíve

Ukrajinská armáda vedie obmedzené protiútoky na viacerých frontoch, v závislosti od príchodu západnej pomoci by mohli byť postupne schopní uskutočniť početnejšie protiútoky. Konštatoval to americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW). Západní a americkí predstavitelia predpovedajú, že ukrajinské sily budú počas nasledujúcich šiestich mesiacov hlavne v defenzíve, pričom rozsiahla protiofenzíva sa očakáva až...