|   2024-07-13 14:49:30

Exprezidentku Zuzanu Čaputovú mrzí, že sa predčasne ukončil tohtoročný festival Pohoda

Okrem toho ocenila desiatky príbehov pomoci, podpory a solidarity. „Vždy som verila v empatické a pomáhajúce Slovensko. Som vďačná, že aj teraz sa ľudia v krízovej situácii prejavili správne,“ dodala Čaputová.

Michalovi Kaščákovi a ďalším organizátorom festivalu odkázala, aby sa nevzdávali a už teraz sa teší na stretnutie na budúcoročnom festivale.

Exprezidentka Čaputová mala dnes na festivale absolvovať diskusiu s Erikom Taberym.

„Tí, čo Pohodu poznáte, viete, že tento festival zďaleka nie je len o hudbe. Je o komunite zdieľajúcej spoločné hodnoty, je o ľudskosti, je o úprimnej radosti zo stretnutí a kamarátstiev, je o inšpirácii zo zaujímavých debát,“ domnieva sa bývalá prezidentka.

„Pohodu netvoria len interpreti a kapely, ktoré prídu zahrať. Festival musel skončiť, ale pohoda nemusí. Prenesme si pohodu domov, do našej každodennosti, do našich komunít, obcí a miest. Slovensko to dnes veľmi potrebuje.“

(fb, sita)