|   2025-03-28 15:38:00

Rusko a Ukrajina sa obviňujú z útokov na energetické ciele

Kyjev a Moskva sa opäť navzájom obviňujú z útokov na energetickú infraštruktúru, čím podľa oboch strán dochádza k porušeniu dohody o prímerí.

Ukrajinská spoločnosť Naftohaz uviedla, že jej zariadenia boli počas noci zasiahnuté Rusmi, hoci Moskva tvrdí, že od 18. marca dodržiava 30-dňové prímerie.

Naftohaz zároveň informoval, že ide už o osemnásty útok na jeho infraštruktúru od začiatku vojny a ôsmy v tomto roku.

Moskva naopak tvrdí, že Ukrajina podnikla nové útoky na plynomernú stanicu v Kurskej oblasti a vyslala 19 dronov smerujúcich na rafinériu v Saratove.

Ruské ministerstvo obrany označilo vyjadrenia Kyjeva o ukončení útokov za trik prezidenta Zelenského s cieľom získať čas a podporu Západu.

Napriek dohode o zmiernení útokov po rokovaniach v Saudskej Arábii obe strany tvrdia, že dohoda je porušovaná.

(tasr, lup)