|
2025-06-12 14:33:00
Londýn opatrne vyčkáva, situáciu v regióne sleduje v koordinácii so spojencami
Britská vláda pozorne sleduje situáciu na Blízkom východe. Zatiaľ neprijala rozhodnutie o zmene v nasadení svojho diplomatického personálu v regióne.
Uviedol to hovorca premiéra Keira Starmera po tom, čo Spojené štáty oznámili čiastočnú evakuáciu svojich pracovníkov z bezpečnostných dôvodov.
Podľa vyjadrenia pre novinárov je bezpečnosť britského personálu najvyššou prioritou.
Súčasnosti ale neexistuje žiadna aktualizácia ohľadom prípadného presunu alebo evakuácie zamestnancov britských veľvyslanectiev.
(red)