|   2025-06-12 14:33:00

Londýn opatrne vyčkáva, situáciu v regióne sleduje v koordinácii so spojencami

Britská vláda pozorne sleduje situáciu na Blízkom východe. Zatiaľ neprijala rozhodnutie o zmene v nasadení svojho diplomatického personálu v regióne.

Uviedol to hovorca premiéra Keira Starmera po tom, čo Spojené štáty oznámili čiastočnú evakuáciu svojich pracovníkov z bezpečnostných dôvodov.

Podľa vyjadrenia pre novinárov je bezpečnosť britského personálu najvyššou prioritou.

Súčasnosti ale neexistuje žiadna aktualizácia ohľadom prípadného presunu alebo evakuácie zamestnancov britských veľvyslanectiev.

(red)