Kanonáda pod Dubňom, Žilina len ťažko lámala Skalicu

ŽILINA – Neobyčajne tuhý boj zviedli v predohrávke deviateho kola Niké ligy domáci MŠK Žilina a celok z druhej polovice tabuľky MFK Skalica. Žltozelení nakoniec triumfovali 5:3 (2:0).

V tretej minúte dobre zahral priamy kop Jambor. Namieril k ľavej tyči, ale Junas veľmi dobrým zákrokom vyrazil na roh. V šiestej minúte zvnútra 16-ky pálil Adang, ale Junas tvrdú strelu opäť vyrazil. V desiatej minúte musel priamy kop Ďuriša Junas skrotiť na dvakrát. V dvanástej minúte Gidiho strelu ešte Junas skrotil, ale dorážka Ďuriča z ľavej strany rozvlnila sieť – 1:0.

V 15. minúte sprava prudko pálil Rusnák. Junas reflexívne vyrazil na ďalší roh. V 18. minúte Jambor vysunul Essombu, ktorý prestrelil gólmana hostí – 2:0. V 22. minúte to z druhej vlny skúšal Leitner, mieriac do stredu bránky. V 27. minúte vyslal Leitner pokus k ľavej tyči, a Junas predviedol kumšt. Následné dorážky „Šošonov“ boli stopnuté pre postavenie mimo hry. V 35. minúte si prvú strelu v zápase hostí pripísal Mášik, ktorý prevetral Belkove rukavice.

V 49. minúte Smékalovu strelu Belko vyrazil a Yao následne trafil ľavú tyč žilinskej brány. V 50. minúte Smékal peknou strelou pod brvno strelil kontaktný gól Záhorákov – 2:1. V 52. minúte po rýchlom protiútoku Essomba vo veľkej šanci strieľal tesne vedľa pravej tyče. V 60. minúte Ďuriš poslal loptu k ľavej žrdi – 3:1. V 62. minúte domáci prepadli v obrane a Matejov, ktorému z ľavej strany prihrával Yao, znova znížil na rozdiel gólu – 3:2.

V 75. minúte Krčík odcentroval na zadnú tyč, kde sa do hlavičky oprel Yao a bolo – 3:3. V 78. minúte nezmenil skóre akrobatickým zakončením Ďuriš. V 83. minúte našla po odraze od trávnika cieľ Addova hlavička – 4:3. V tretej nadstavenej minúte mieri Yao z ľavej strany nad. V rovnakej minúte si Sauer narazil loptu s Iľkom a spoza 16-ky vymietol pavučinu v ľavom hornom rohu. Žilina v zápase s ôsmimi gólmi vyhrala nad Skalicou 5:3.