|
2023-11-20 11:02:00
Kontroly na hraniciach s Maďarskom vláda predĺži do 23. decembra
„Cieľom návrhu nariadenia vlády je zabrániť nárastu sekundárnej nelegálnej migrácie a s tým spojeného ohrozenia verejného poriadku a bezpečnosti SR,“ uviedol rezort vnútra. Kontroly budú po celej hranici s Maďarskom, a to „flexibilným spôsobom primerane aktuálnej hrozbe“.
„V súvislosti s konfliktom v Izraeli, ktorý môže iniciovať ďalšie migračné vlny, je nutné v kontrole vnútornej hranice s Maďarskom pokračovať, keďže ide o dôležité opatrenie aj v boji proti terorizmu,“ poukázalo ministerstvo.
(tasr)