|   2024-01-03 11:36:00

Ben-Gvir: USA je náš najlepší priateľ, ale v prvom rade urobíme to, čo bude najlepšie pre Izrael

Úmysly Izraela deportovať Palestínčanov z Gazy komentovali Spojené štáty ako "poburujúce a nezodpovedné". "Gaza je palestínske územie a zostane palestínskym územím," uviedlo americké ministerstvo zahraničia.

Ben-Gvir reagoval, že izraelská vláda bude konať v záujme Izraela. "USA je náš najlepší priateľ, ale v prvom rade urobíme to, čo bude najlepšie pre Izrael. Migrácia stoviek tisícov Palestínčanov z Gazy umožní izraelským obyvateľom obálky vrátiť sa domov a žiť v bezpečí," uviedol minister.

(al-džazíra)