Zdena Sloviková už nie je riaditeľkou Strediska sociálnej pomoci v Košiciach
Na základe dohody s mestom bývalá riaditeľa splnomocnila na riadenie strediska dvoch zamestnancov SSPmK. „Mesto spolu s klientmi SSPmK vyslovuje pani Slovikovej úprimné poďakovanie za odvedenú prácu, vďaka ktorej merateľným spôsobom výrazne zvýšila kvalitu poskytovaných služieb v zariadení,“ dodal magistrát.
Opačný názor na pôsobenie Slovikovej ale má niekoľko zamestnankýň zariadenia, ktoré vlani v septembri pred poslancami mestského zastupiteľstva upozornili napríklad na údajné chaotické riadenie, šikanovanie na pracovisku, nevhodné pracovné podmienky či vysokú fluktuáciu. Na decembrovom zasadnutí MsZ zas ďalšie zamestnankyne tieto tvrdenia vyvracali.
V zariadení bola od septembra vykonaná finančná kontrola. Nevenovala sa pracovným či medziľudským vzťahom v SSPmK. Poslanci v decembri schválili uznesenie, v ktorom požiadali primátora Jaroslava Polačeka o vykonanie previerky v SSPmK, ktorá by sa zamerala na dodržiavanie zákonných povinností či preverenie podnetov a sťažností predložených zamestnancami a klientmi tohto zariadenia. Schválili aj zloženie kontrolnej skupiny.
Zároveň primátora požiadali, aby najneskôr na najbližšom rokovaní MsZ predložil návrh na odvolanie Slovikovej z postu riaditeľky SSPmK. Primátor tieto uznesenia nepodpísal. Ako jeden z dôvodov pozastavenia výkonu uznesení uviedol práve jej rezignáciu na funkciu s účinnosťou od 1. januára.
(tasr)
