|
2024-01-09 12:09:37
Taraba: Je nezmysel, aby o regulácii každého medveďa rozhodovalo ministerstvo životného prostredia
Tomáš Taraba uviedol, že "odlov medveďov v intravilánoch sa bude realizovať v podobe udelenia výnimiek na nepoľovnú plochu, kde sa bude vyskytovať medveď, a vydávať to budú okresné úrady".
Proces sa tým podľa Taraba "výrazne zrýchli". "Nebudeme vyhadzovať milióny eur na zásahové tímy, ktoré tak či tak nevedia byť v každom okrese," napísal Taraba na sociálnej sieti s tým, že "rozhodovať majú úradníci čo najbližšie na mieste diania".
(fb)