Mesto prišlo o 728-tisíc eur. Vtedajší kontrolór reaguje na obvinenia
Vláda ešte v roku 2020 počas pandémie ponúkla samosprávam finančnú pomoc v podobe odpustenia splátok. Podľa slov primátora, Liptovský Mikuláš prišiel o 728-tisíc eur, pretože predchádzajúce zastupiteľstvo sa rozhodlo o túto pomoc nepožiadať.
„Apeloval som vtedy na zastupiteľstve, aby žiadosť mesta o finančnú podporu od štátu poslanci schválili, opozícia však náš návrh zmietla zo stola. Definitívne sme prišli o 730-tisíc, obyvatelia môžu ďakovať všetkým týmto súčasným/vtedajším poslancom, ktorí odmietli nenávratné financie od štátu," napísal Ján Blcháč, primátor mesta, na sociálnu sieť.
Na obvinenia reagoval vtedajší kontrolór mesta Martin Alušic: „Naše mesto si peniaze zobrať nemohlo, pretože Blcháč utajil informácie potrebné pre prijatie pomoci." Dodal, že primátor mesta mu v tom čase informácie k príprave správy neposkytol, z toho dôvodu nemohli poslanci prijatie finančnej pomoci prerokovať.
Obvineniami nešetril na adresu primátora ani on sám. „Dnes má ešte arogantnú drzosť obviniť zo svojho trestuhodného správania poslancov. Zostal primátorom iba podvodom a vďaka kupovaniu Martausa a Cukerovej," napísal Alušic na sociálnu sieť.
Kde sa skrýva pravda? Každá strana má svoj vlastný príbeh, pravdou však je, že za finančnú pomoc mohlo mesto opraviť cesty, chodníky, zlepšiť vybavenie mesta a podobne.