Mesto zaviedlo duálny zber použitého textilu
Priamy zber starého textilu a šatstva sa prvýkrát uskutočnil vo štvrtok 9. novembra. "Na prvýkrát sme spokojní. Ak sa tento zber osvedčí aj na ďalší raz, budeme ho zabezpečovať v pravidelných intervaloch raz za mesiac, prípadne raz za dva mesiace," skonštatovala Ivana Martincová z Oddelenia odpadového hospodárstva MsÚ.
Samospráva zároveň avizuje, že ďalší takýto zber sa uskutoční 30. novembra od 8.00 do 12.00 h v Dome kultúry v Žiari nad Hronom. K zavedeniu duálneho zberu použitého textilu pristúpilo mesto pre sťažnosti súvisiace so zbernými nádobami a neporiadkom v ich okolí. Naďalej však budú môcť obyvatelia odovzdať textil aj do zberných nádob. Ich počet však chcú čiastočne zredukovať a odstrániť ich najmä z problémových miest, kde v ich okolí vzniká neporiadok.
(tasr, Žiar nad Hronom)