Karanténna stanica vo Zvolene zatiaľ necíti zvýšený príjem psov po Vianociach
Dodala, že v posledných dvoch rokoch bola situácia v karanténnej stanici počas obdobia Vianoc pokojná. „Psy v nej pribúdajú až neskôr, počas roka,“ spomenula. Objasnila, že problémy s hlukom, ktorý spôsobujú petardy a ohňostroje, v útulku neboli. „Podľa informácií od pracovníčky karanténnej stanice sa počas noci na Silvestra nič výnimočné nedialo,“ podotkla s tým, že jedného psa vďaka čipu hneď vrátili majiteľovi.
V karanténnej stanici vo Zvolene prijali pre chladné počasie viacero opatrení, potvrdil Miroslav Strelec z banskobystrického magistrátu. Ako informoval, stanica má prevažne exteriérové voliéry a v zimných mesiacoch sa ich snažia zatepliť. „Hlavne drevitou vlnou. K tomuto opatreniu sme pristúpili aj pred tohtoročným zimným obdobím,“ objasnil vlani v novembri.
Poznamenal, že na zefektívnenie očisty kotercov vlani kúpili pre karanténnu stanicu vysokotlakový čistič v hodnote 278 eur. Na jej nádvorí tiež opravili bývalú nefunkčnú dezinfekčnú jamu aj odvod dažďovej vody z cesty. V karanténnej stanici, ktorá sa nachádza vo zvolenskej časti Balkán, je v súčasnosti 55 psov. V uplynulom roku si záujemcovia adoptovali 32 zvierat.
(tasr)