Prihlásiť sa

Pročka napadli v Lučenci. Do hlavy mu hodili vajcia

vajcia Jozef Pročko. Reprofoto: Facebook

OĽaNO pred voľbami pokračuje v zbieraní kontroverzných incidentov. Poslanec Jozef Pročko sa dostal do sporu s mužmi na námestí v Lučenci. Jeden z nich mu po slovnej prestrelke hodil do hlavy vajcia.

Platforma Pečivale Roma strany OĽaNO a priatelia mala stretnutie na juhu Slovenska v Lučenci. Poslanec OĽaNO Jozef Pročko sa na miestnom námestí dostal do sporu s niekoľkými mužmi, ktorých si začal aj natáčať. Jeden z nich v tričku s proruským nápisom Brat za brata mu hodil do hlavy vajíčka.

Ďalšieho z prítomných pánov obvinil, že ho zozadu udrel päsťou do hlavy. Keďže sa snažil z námestia odísť, politik ho prenasledoval a celý incident nahrával.

Narazili aj na hliadku mestských policajtov, ktorí však údajného násilníka nezadržali a nechali ho odísť autom. Odôvodnili to „stretom záujmov“ a tým, že celú udalosť musia najskôr formálne ohlásiť. Pročko takýto postup skritizoval.

„Takže takto to bude. Ľudia nás budú napádať a mestskí policajti v Lučenci budú rozprávať, že ho nemôžu zadržať, lebo je to stret záujmov,“ sťažoval sa poslanec.

Okrem Pročka sa námestí nachádzal aj poslanec Peter Pollák mladší.

(est)