|
2023-11-29 10:40:00
Pracovníci na Expo si odmenu zaslúžili, tvrdí Sulík
Takisto predseda SaS poukázal na vyšší schválený rozpočet ďalšieho Expo Osaka 2025 vo výške 18 miliónov eur, hoci bude mať asi o polovicu menšiu výstavnú plochu.
Sulík reagoval na správu Národného kontrolného úradu (NKÚ), ktorá konštatuje na Expo Dubaj nehospodárne vynakladanie verejných prostriedkov vo výške viac ako 630-tisíc eur. NKÚ kritizovalo, že apartmány využívali fyzické osoby, ktoré vykonávali činnosti pre obchodné spoločnosti a nepracovali priamo na výstave. Toto nezákonné obohacovanie NKÚ vyčíslilo na 164-tisíc eur, na čo Sulík reagoval, že nesprávna administrácia ubytovania neznamená, že peniaze boli spreneverené.
Viac si môžete prečítať v článku Ladislava Hollého.