Prihlásiť sa

Bild: USA a Nemecko chcú Ukrajinu dostať za rokovací stôl a uznať frontovú líniu za novú hranicu. Oficiálne kruhy to popierajú

United States Ukraine Military Aid Explainer Americký prezident Joe Biden sa stretáva s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským v Oválnej pracovni Bieleho domu vo štvrtok 21. septembra 2023 vo Washingtone. Foto: Profimedia.sk

Spojené štáty a Nemecko chcú dostať Ukrajinu k rokovaciemu stolu s Ruskom, pričom súčasná frontová línia by sa podľa predstáv Berlína a Washingtonu mala stať novou hranicou medzi obomi znepriatelenými národmi. Vo svojom piatkovom článku to uviedol jeden z najcitovanejších novinárov píšucich o vojne na Ukrajine Julian Röpcke. Berlín aj Washington to popierajú.

Nemecká federálna vláda si podľa Röpckeho článku v jeho domovskom denníku Bild stanovila za hlavný cieľ postaviť Ukrajinu do „strategicky dobrej vyjednávacej pozície“ založenej na súčasnej frontovej línii. Z tejto pozície by mala rokovať s Putinovým režimom o svojej „suverenite a územnej celistvosti“.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami