Prihlásiť sa

Zuzana Čaputová verí, že advent dokáže v ľuďoch prebudiť pochopenie, súcit a solidaritu. „Práve ľudskosť a láska spolu s nádejou predstavujú to najdôležitejšie posolstvo blížiacich sa Vianoc,“ skonštatovala prezidentka.

Prvou adventnou nedeľou, sa začalo pre kresťanov štvortýždňové obdobie duchovnej prípravy na slávenie sviatku Narodenia Pána.

(tasr, fb)


Filter
Všetky kategórie
Pridať kategórie
Vojna na Ukrajine Voľby 2023 Kultúra Slovensko Svet Ekonomika Z regiónu Šport Počasie Doprava Kresťanstvo Vojna v Izraeli Technológie
Minúta
Minúta
Nové správy

Demagog.sk bude od marca pre spoločnosť Meta „overovať fakty“ na Facebooku a Instagrame. Ak ohodnotí príspevok ako nepravdivý, Meta zníži jeho dosah a stránkam sa tak obmedzí možnosť inzercie a zárobkov.

Prečítať viac 

Joe Biden sa vo štvrtok stretol s vdovou po Alexejovi Navaľnom, ktorý zomrel minulý piatok vo väzení na ruskom ďalekom severe. Na súkromnom stretnutí, ktoré sa konalo v meste San Francsico v štáte Kalifornia, bola aj 23-ročná dcéra manželov Navaľných, Daša – študentka Stanfordskej univerzity.

Prečítať viac 

Spojené štáty čoskoro uvalia voči Iránu nové sankcie za jeho podporu ruskej invázie na Ukrajinu, oznámil vo štvrtok Biely dom.

Prečítať viac 

Počet zmrzačených Rusov vyskočil na rekordnú úroveň od prvej čečenskej vojny. Na konci roka 2023 sa počet poberateľov invalidných dôchodkov v Ruskej federácii zvýšil o 91,7 tisíc ľudí, podľa údajov Sociálneho fondu Ruska, zverejnených v systéme Rosstat.

Prečítať viac 

Debata v Europarlamente mala viesť k tomu, aby Slovensko neprišlo o peniaze z Plánu obnovy, tvrdia viacerí slovenskí europoslanci.

Prečítať viac 

Ruský vojnový bloger Andrej Morozov (44), ktorý bojoval na ukrajinskom fronte sa zastrelil. V stredu na sieti Telegram oznámil, že sa rozhodol „popraviť sa“, aby spolubojovníkom pomohol vyhnúť sa následkom svojich kritických príspevkov, ktoré rozhnevali armádne velenie.

Prečítať viac 

Dmytro Kuleba sa vo Varšave poďakoval Poľsku za záruku neprerušenia vojenských a humanitárnych dodávok na Ukrajinu. „Kyjev a Varšava dokonale chápu, kto je náš spoločný nepriateľ,“ skonštatoval ukrajinský minister zahraničia.

Prečítať viac 

V španielskej Valencii horí celá 14-poschodová obytná budova. Autority stavajú na mieste poľnú nemocnicu. Bilancia obetí zatiaľ nie je známa.

Prečítať viac 

Slovensko je pre Indiu relevantným partnerom, uviedol minister zahraničných vecí Juraj Blanár v Dillí po stretnutí s indickým ministrom zahraničných vecí Subrahmanyamom Jaishankarom a štátnym tajomníkom pre obranu a obrannú produkciu indického ministerstva obrany Giridharom Aramanem.

Prečítať viac 

V Europarlamente sa opäť objavil špionážny softvér Pegasus. Dvaja členovia a jeden zamestnanec podvýboru Európskeho parlamentu pre bezpečnosť a obranu (SEDE) mali vo svojich mobilných telefónoch stopy po útoku Pegasusom.

Prečítať viac 

Eurokomisia plánuje zjednodušiť administratívu pre farmárov po niekoľko týždňov trvajúcich protestov. Podľa predbežných návrhov by sa mohol znížiť počet kontrol v podnikoch až o polovicu a zvoľnili by sa aj niektoré podmienky potrebné pre získanie dotácií.

Prečítať viac 

Nemecká šéfka diplomacie vyzvala ruského náprotivka Sergeja Lavrova, aby ukončil vojnu proti Ukrajine. Urobila tak na stretnutí ministrov zahraničných vecí G20 v Brazílii.

Prečítať viac 

USA sprísňujú sankcie s cieľom zabrániť dodávkam zbraní z KĽDR do Ruska vo vojne proti Ukrajine. Podľa tlačovej agentúry Jonhap to uviedla vysoká predstaviteľka americkej administratívy, ktorá označila „zjavné zlyhanie“ Moskvy pri dodržiavaní medzinárodných pravidiel za „hrozivé“.

Prečítať viac 

Putin reagoval na nadávku od Bidena sarkastickou poznámkou o podpore vo voľbách. Nedávno uviedol, že považuje Bidena za lepšieho kandidáta na amerického prezidenta ako je Trump, pretože je „skúsenejší, predvídateľnejší a je to politik starej školy“.

Prečítať viac 

Poľský Sejm schválil novelu zákona o núdzovej antikoncepcii, takzvanej „tabletke po“, ktorá bola počas osemročného vládnutia strany Právo a spravodlivosť na predpis. Odteraz bude tak ako predtým dostupná bez lekárskeho predpisu pre osoby staršie ako 15 rokov.

Prečítať viac 

EÚ od 15. marca zruší sankcie proti Jozefovi Hambálkovi, európskemu šéfovi Nočných vlkov. Obviňovala ho zo šírenia ruskej propagandy a výcviku motorkárov s cieľom zapojiť ich do bojov na proti Ukrajine. Na sankčný zoznam ho zaradila v júli 2022

Prečítať viac 

Google pozastavil funkciu chatbota Gemini generovať obrázky pomocou umelej inteligencie. K tomuto kroku pristúpil deň po tom, ako sa ospravedlnil za nepresnosti pri niektorých vyobrazeniach historických postáv.

Prečítať viac 

EÚ vedie dialóg so slovenskou stranou, aby neprišlo k zastaveniu finančných tokov. Uviedla to Ana Gallegová z Európskej komisie na margo diskusie poslancov europarlamentu Výboru pre kontrolu rozpočtu (CONT) o právnom štáte na Slovensku a ochrane prostriedkov EÚ.

Prečítať viac 

Ministerstvo práce je pripravené poskytnúť pomoc ľuďom zasiahnutých štvrtkovým zemetrasením na východe Slovenska. Deklaroval to šéf rezortu Erik Tomáš.

Prečítať viac 

Pre americkú armádu v Kalifornii vytvorili cvičisko s terénom ako na Ukrajine. Miestnemu vojenskému personálu to má pomôcť prehodnotiť akcie amerických žoldnierov na ukrajinskom fronte. Zariadenie v minulosti reprodukovalo terén v Iraku a Afganistane.

Prečítať viac 

Šesť moslimských študentov začalo v kine tlieskať pri zmienke o vraždení židov. Incident sa odohral ešte 30. januára vo Wiesbadene v nemeckej spolkovej krajine Hesensko.

Prečítať viac 

Ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj zomrel prirodzenou smrťou, matka sa obáva tajného pohrebu. O lekárskej správe vo štvrtok na sociálnej sieti X informovala Navaľného hovorkyňa Kira Jarmyšová.

Prečítať viac 

Prezidentka Zuzana Čaputová nemá informáciu, o akom pláne v súvislosti s SIS hovorí premiér Robert Fico. Prezidentský palác pripomína, že vláda navrhla hlave štátu riaditeľa SIS takmer po štyroch mesiacoch.

Prečítať viac 

Péter Szijjártó v Iráne vyjadril obavy z konfliktu na Blízkom východe. Na stretnutí s iránskym ministrom zahraničných vecí Hosejnom Amírom Abdollahjánom, povedal, že Maďarsko nechce, aby sa útok podobný izraelskému teroristickému útoku zo 7. októbra zopakoval kdekoľvek na svete a proti komukoľvek.

Prečítať viac 

Hamas chváli postoj Číny proti izraelskej okupácii. Militantná skupina si „cení“ vyhlásenie Pekingu, že Palestínčania majú právo usilovať sa o sebaurčenie „všetkými dostupnými prostriedkami“.

Prečítať viac 

Poľská vláda začlení hraničné priechody na zoznam kritickej infraštruktúry, oznámil premiér Donald Tusk. Cieľom vládneho kabinetu je, aby existovala „stopercentná záruka, že vojenská a humanitárna pomoc sa dostane na ukrajinskú stranu bez akéhokoľvek meškania“.

Prečítať viac 

Viac ako dve tretiny Rusov považujú povolanie vojaka za vysoko prestížne. Vyplýva to z prieskumu, ktorého výsledky zverejnil ruský Fond verejnej mienky na svojom webovom sídle.

Prečítať viac 

Rekonštrukcia chirurgického pavilónu ružomberskej nemocnice sa z pôvodnej ceny predražila o takmer milión eur. Došlo už k podpisu šiesteho dodatku k pôvodnej zmluve.

Prečítať viac 

Banskobystrický policajt si mesiace nechával časť z vybraných pokút. Po vyšplhaní na sumu 100-tisíc eur si vypol telefón a v práci sa niekoľko dní neukázal.

Prečítať viac 

Preživší útoku Hamasu zo 7. októbra žalujú tlačovú agentúru AP za najímanie fotografov „napojených na teroristov“. Skupina Izraelčanov a Američanov, ktorí sa minulý rok zúčastnili hudobného festivalu Nova v Negevskej púšti, podali v USA spoločnú žalobu o náhradu škody.

Prečítať viac 

K zmene štatútu SIS má byť v utorok mimoriadny výbor, zvolala ho jeho predsedníčka Mária Kolíková (SaS).

Prečítať viac 

Británia pošle Ukrajine dvesto protitankových rakiet. „Dnes môžem oznámiť nový balík 200 protitankových rakiet triedy Brimstone ako ďalšiu podporu na obranu Ukrajiny,“ vyhlásil minister obrany Grant Shapps pred poslancami britského parlamentu.

Prečítať viac 

Kandidátom orbánovcov na post nového maďarského prezidenta bude Tamás Sulyok, predseda ústavného súdu. Nominuje ho blok vládnych strán Fidesz-KDNP.

Prečítať viac 

Podporil som poľnohospodárov, splnil som slovo, ktoré som dal, napísal na sociálnej sieti minister pôdohospodárstva Richard Takáč (Smer) na margo celoslovenských štvrtkových protestov farmárov. Jedného z nich sa v Nových Zámkoch zúčastnil osobne. „Nebudem a nechcem z toho robiť politiku,“ dodal.

Prečítať viac 

Dánsko pošle prvé stíhačky F-16 na Ukrajinu už v lete, oznámil to tamojší rezort obrany. Prvých šesť lietadiel prisľúbila Kodaň ešte na jar, v januári sa však objavili správy o možnom šesťmesačnom oneskorení.

Prečítať viac 

Šimkovičová tvrdí, že počas jej zahraničnej cesty „nevypili bar“, nenavštívili žiadne pláže ani obchody. Uviedla to počas Hodiny otázok v pléne parlamentu s tým, že na takéto veci nemala čas.

Prečítať viac 

Západ by mal zvážiť neuznanie výsledkov ruských prezidentských volieb, vyhlásil bývalý spolupracovník Alexeja Navaľného Leonid Volkov. Vyzval tiež západné štáty, aby v reakcii na Navaľného smrť zmrazili majetok ľudí blízkych Vladimirovi Putinovi, a posilnili pomoc ruským občanom „v boji proti putinovskému režimu“.

Prečítať viac 

Najhorúcejším kandidátom na post nového šéfa NATO je holandský expremiér Mark Rutte. Na jeho podpore sa zhodlo vyše dvadsať krajín Aliancie, naposledy aj USA a Veľká Británia.

Prečítať viac 

Veľká Británia ohlásila nový balík sankcií voči Rusku pri príležitosti blížiaceho sa druhého výročia začiatku invázie na Ukrajinu. Sankcie sú zamerané proti vyše 50 fyzickým a právnickým osobám s cieľom oslabiť zbraňový arzenál Moskvy a zmenšiť objem dostupných financií.

Prečítať viac 

Ruská armáda vypálila na Ukrajinu vyše dvadsať rakiet zo Severnej Kórey vrátane balistických rakiet Hwasong-11. Správu z vyšetrovania uverejnila Bezpečnostná služba Ukrajiny (SBU).

Prečítať viac 
Nahrávam...
Ďalšie články