Fico chce do mesiaca uskutočniť rokovanie vlády o prechode Slovenska na elektromobilitu
Premiér sa k téme vyjadril po štvrtkovom rokovaní predstaviteľov Európskej komisie, vlády, parlamentu, automobilového priemyslu a asociácií o budúcnosti automobilového priemyslu na Slovensku. Vláda podľa neho nemôže čakať. "Medzitým nám svet totiž ujde," dôvodil svoj apel.
Na základe podnetov vyplývajúcich z multilaterálneho rokovania by mali nasledovať rozhovory s ministerstvom hospodárstva, ktoré by malo podľa Fica zastrešovať celú stratégiu prechodu automobilového priemyslu na elektromobilitu.
"Do mesiaca bude spracovaný dokument, ktorý bude obsahovať celý rad konkrétnych legislatívnych, inštitucionálnych a finančných opatrení. Chceme vidieť jasný legislatívny plán," zdôraznil. Zároveň požiadal predstaviteľov automobiliek o podporu vládnych snáh.
(euractiv)