Začal sa telefonát Zelenského s Trumpom
Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v stredu v Helsinkách telefonicky spojil s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Išlo o ich prvý kontakt od ich roztržky 28. februára v Bielom dome.
Zelenskyj zdôraznil, že cieľom je „spravodlivý mier" a že Ukrajina neodovzdá okupované územia. Trump v utorok telefonoval aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom.
Fínsky prezident Alexander Stubb pripomenul, že Ukrajina sa nesmie ocitnúť v rovnakej situácii ako Fínsko po vojnách so Sovietskym zväzom.
Americký prezident Donald Trump údajne telefonoval so svojím ukrajinským partnerom Volodymyrom Zelenským približne hodinu. Trump na svojej sociálnej sieti Truth Social uverejnil, že to bol „veľmi dobrý telefonát“ a že rokovania sú na dobrej ceste.
(tasr, lup, mja)