|   2025-06-22 06:56:00

Izrael uzavrel vzdušný priestor, po útokoch USA platí najvyššia pohotovosť

Izrael opäť uzavrel svoj vzdušný priestor, tentoraz na neurčito, po tom ako USA zaútočili na tri iránske jadrové zariadenia. Úrad pre správu letísk rozhodnutie zdôvodnil „najnovším vývojom“ situácie.

Pozemné priechody s Egyptom a Jordánskom však ostávajú otvorené. Izrael zároveň zvýšil úroveň pohotovosti a nariadil obmedzenie pohybu obyvateľstva len na nevyhnutné aktivity.

Školy aj mnohé pracoviská zostávajú zatvorené. Americký prezident Donald Trump informoval, že zariadenia vo Fordo, Natanze a Isfaháne boli „úplne zničené“.

Teherán útoky potvrdil, no tvrdí, že nedošlo k úniku radiácie. Izraelský premiér Netanjahu útoky ocenil ako „odvážne rozhodnutie“, ktoré podľa neho zmení dejiny a splní sľub o zničení iránskych jadrových kapacít.

(tasr, mja)