Mladej Bratislavčanke klepli po prstoch. Jej séria krádeží sa tým skončila
Dňa 7. januára údajne Adéla v ranných hodinách vnikla do priestorov ubytovacieho zariadenia na Šancovej ulici a vylomila schránku, kde sa nachádzala elektronická karta a kľúče od apartmánu. Z apartmánu, kde spal aj mladý pár, ukradla dve tašky, osobné veci, drobnú elektroniku a finančnú hotovosť. Celková škoda spôsobená týmto konaním bola vyššia ako 3 607 eur.
Adéla kradla aj 4. januára v kancelárii na Hviezdoslavovom námestí, odkiaľ si odniesla tri notebooky v celkovej hodnote 4-tisíc eur. Niekoľkých krádeží sa dopustila aj v roku 2022, za ktoré bola podmienečne odsúdená na 6 mesiacov.
„V roku 2023 bola obvinená z priestupku proti majetku, za ktorý jej bola uložená bloková pokuta a o pár mesiacov na to bola Okresným súdom Bratislava I odsúdená za prečin krádeže," priblížila polícia na sociálnej sieti.
V decembri 2022 sa údajne vlámala do bytu na Šafárikovom námestí, kde zo spálne ukradla ruksak s mobilnými telefónmi, slúchadlami, elektronickým zápisníkom a notebookom v celkovej hodnote 5 850 eur.
Na základe rozhodnutia sudcu Mestského súdu Bratislava I je obvinená v súčasnosti stíhaná väzobne.
(Polícia)