Huliak predstavil prezidentovi víziu rezortu, debatu označil za plodnú
Poslanec parlamentu Rudolf Huliak, nominovaný na ministra športu a cestovného ruchu, sa stretol s prezidentom Petrom Pellegrinim.
Po rokovaní uviedol, že diskusia bola plodná a nedošlo k zásadným nezhodám. Huliak deklaroval, že bude pravidelne navštevovať koaličnú radu a na ministerskom poste bude pôsobiť ako nominant strany Smer.
"Myslím si, že prezident potreboval vyjasniť ciele, aké mám na ministerstve cestovného ruchu a športu. Všetky otázky, ktoré potreboval, sme si zodpovedali, si myslím, k obojstrannej spokojnosti," poznamenal Huliak, ktorý mieni, že má dosť manažérskych skúseností na vedenie rezortu.
Huliak zároveň odmietol možnosť predčasných parlamentných volieb. Vládna koalícia má podľa neho teraz podporu 76 poslancov Národnej rady SR.
Huliakovu nomináciu predložil premiér Robert Fico. Stretnutie sa uskutočnilo v Prezidentskom paláci v pondelok.
(tasr, red)