|   2024-01-21 16:19:26

Riaditeľ WHO žiada o celosvetovú pandemickú zmluvu s cieľom pripraviť sa na chorobu X

Prvou chorobou X bol podľa generálneho riaditeľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) Tedrosa Ghebreyesusa Covid-19, no za dôležité považuje pripraviť sa na ďalšiu pandémiu.

"Sú veci, ktoré sú neznáme, ktoré sa môžu stať, a čokoľvek sa stane, je otázkou kedy, nie či, takže na to musíme mať zástupný symbol pre choroby, ktoré nepoznáme," dodal šéf WHO s tým, že dohoda o pandémii môže spojiť skúsenosti i výzvy, ktorým sme čelili.

"Táto dohoda nám môže pomôcť lepšie sa pripraviť na budúcnosť," uzavrel Ghebreyesus.

(fox news)