|   2024-01-25 08:55:32

Štát Oregon zrejme zruší časť zákona o dekriminalizácii drog

Severozápadný štát USA ako prvý prijal zmenu trestného práva v otázke užívania drog na verejnosti, v súvislosti s fentanylovou krízou však hodlajú znova trestne postihovať narkomanov.

Držba malého množstva drog by sa tak opätovne považovala za priestupok nižšej úrovne, čo by polícii umožnilo zabavovať drogy a potláčať ich užívanie na chodníkoch či v parkoch. Novela by tiež zjednodušila trestné stíhanie dílerov.

„Je to kompromisná cesta, ale aj najlepšia politika, s ktorou môžeme prísť, aby sme zabezpečili, že budeme naďalej udržiavať bezpečnosť komunít a zachraňovať životy,“ povedala pre agentúru Associated Press štátna senátorka Kate Lieberová, demokratka z Portlandu.

(ap)