Kandidátom predsedníctva Hlasu na predsedu strany je Šutaj Eštok. Jednohlasne

Slovakia's Security Council meets in Bratislava following PM's assassination attempt Matúš Šutaj Eštok. Foto: Profimedia

Ministra vnútra podľa informácií Štandardu podporilo všetkých 20 členov predsedníctva strany. O voľbe nového predsedu definitívne rozhodne snem Hlasu 1. júna v Košiciach.

Koniec špekuláciám, minister vnútra Matúš Šutaj Eštok získal podporu všetkých členov predsedníctva, aby sa stal nástupcom Petra Pellegriniho a novým predsedom Hlasu. V piatok o tom rokovalo a hlasovalo vedenie strany.

Napriek tomu, že sa v posledných dňoch šírili špekulácie, písali o tom Aktuality, že Šutaj Eštok bude mať protikandidáta Erika Tomáša, nebolo to tak. Od začiatku bol jediným kandidátom on. Hlasovanie to v piatok potvrdilo.

Matúš Šutaj Eštok okrem pozície ministra doteraz pôsobil ako generálny manažér strany. Dlhodobo bol najbližším spolupracovníkom Petra Pellegriniho, pracoval pre neho ako vedúci na Úrade vlády SR v rokoch 2018 až 2020, predtým ako generálny tajomník služobného úradu, Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu, poslanecký asistent, poradca či riaditeľ odboru vnútornej správy na ministerstve školstva, keď tam pôsobil Pellegrini.


Dočítajte tento článok zadarmo vytvorením účtu alebo sa prihláste.

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými  Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami