Prihlásiť sa

Manchester United zváži reakciu na výroky Cristiana Ronalda až po zistení všetkých skutočností

Kritika portugalského futbalistu Cristiana Ronalda na adresu svojho zamestnávateľa anglického klubu Manchester United aj jeho súčasného a predchádzajúceho trénera nezostala dlho bez reakcie.

Cristiano Ronaldo. Foto: TASR/AP Cristiano Ronaldo. Foto: TASR/AP

Portugalčan v televíznom rozhovore povedal, že sa cíti „zradený“ klubom a že sa ho niektorí predstavitelia snažia dostať preč z Old Traffordu. Priznal, že nemá úctu k trénerovi Erikovi ten Hagovi a kritike vystavil aj rozhodnutie klubu, že v minulej sezóne za kouča vymenoval Nemca Ralfa Rangnicka.

Celý rozhovor s Cristianom Ronaldom sa objaví na televíznych obrazovkách britskej TalkTV počas aktuálneho týždňa, už v nedeľu však televízia zverejnila niekoľko ukážok. „Nemám k nemu úctu, pretože mi ju sám neprejavuje. Ak ty nebudeš mať úctu ku mne, nikdy nebudem mať úctu k tebe,“ povedal CR7 v spomenutom rozhovore.

Portugalský futbalista tvrdí, že intrigy voči nemu trvajú už od minulej sezóny. Uviedol, že podľa jeho názoru Manchester United od odchodu trénera Alexa Fergusona v roku 2013 vôbec nenapreduje.

„Manchester United berie na vedomie zverejnené úryvky z rozhovoru s Cristianom Ronaldom. Klub zváži prípadnú reakciu po zistení všetkých skutočností,“ reagoval tím z Old Traffordu. „Naším cieľom zostáva pripraviť sa na druhú polovicu sezóny a pokračovať v dynamike, viere a spolupatričnosti medzi hráčmi, manažérom, personálom a fanúšikmi,“ doplnil klub.

(sita)