Prihlásiť sa

Za obmedzenie potratov sú ochotní hlasovať politici naprieč politickým spektrom

pochodII-1500 Foto: Bratislava za život

Štandard oslovil politikov hlásiacich sa ku kresťanstvu či konzervativizmu s otázkami týkajúcimi sa ochrany nenarodeného života. Z odpovedí vyplýva, že záujem o ochranu života tu je, ale skôr by išlo o predstavenie legislatívy, ktorá by pomáhala tehotným ženám, ako o reštriktívne opatrenia. Zároveň sa zdá, že najpriechodnejšie by bolo, ak by s takouto iniciatívou vyšli politici naprieč politickým spektrom.

Minulý rok došlo podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácii (NCZI) po dlhšom čase k nárastu počtu potratov. Aj preto sa v nedeľu konal pro-life pochod Bratislava za život. Štandard oslovil politikov naprieč politickým spektrom hlásiacich sa ku kresťanstvu či konzervativizmu s dvoma otázkami. Pýtali sme sa ich, či by hlasovali za zákon, ktorý by sprísnil potratovú legislatívu a či plánujú v budúcom volebnom období predstaviť zákon, ktorý by zlepšoval ochranu nenarodených pred potratom.


Ďakujeme, že čítate Štandard.

Získajte limitovaný bezplatný prístup k článkom vďaka vytvoreniu bezplatného účtu alebo sa prihláste a pokračujte v čítaní.

alebo

Neobmedzený prístup v rámci celého Štandardu. Možnosti predplatného

Pokračovaním súhlasíte s aktualizovanými Podmienkami k ochrane súkromia a Všeobecnými obchodnými podmienkami